O nas

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. to od 1951 roku prężnie działająca firmą w sektorze techniki lotniczej, która odgrywa kluczową rolę w serwisowym wsparciu jednostek lotniczych sił zbrojnych RP, a co za tym idzie w zapewnieniu bezpieczeństwa polskiego nieba i Państwa.

Nasze portfolio

Na początku naszej działalności zakłady wykonywały remonty zarówno płatowców jak i silników lotniczych jednak od połowy lat   sześćdziesiątych nastąpiła specjalizacja i firma skoncentrowała się na remontach napędów lotniczych.

Obecnie podstawą naszej działalności jest świadczenie usług remontowo-naprawczych (MRO): odrzutowych silników lotniczych do samolotów wojskowych, ich zespołów i agregatów, a także silników turbinowych do śmigłowców i samolotów oraz turbin napędowych małej mocy do lądowych pojazdów bojowych.

Usprawniamy i remontujemy także silniki rozruchowe i generatory, świadczymy usługi w zakresie: produkcji, napraw, diagnostyki części i podzespołów lotniczych oraz zapewniamy wsparcie serwisowe w zakresie napraw nieplanowanych silników w oparciu o stacjonarną bazę obsługową oraz mobilne grupy serwisowe.

W ramach prowadzonych napraw i remontów silników lotniczych wykonujemy takie usługi jak: kontrola endoskopowa, wyważanie dynamiczne, badania nieniszczące (NDI), usługi metrologiczne, automatyczne wymiarowanie, obróbka mechaniczna, chemiczna i termiczna, spawanie, pokrycia chemiczne i specjalne.

 

WZL-4 S.A. to:

 
68
lat doświadczenia
 
2
lokalizacje
 
428
osób załogi

Obecnie obsługujemy następujące produkty

Silniki odrzutowe

Silniki turbinowe

Turbiny napędowe małej mocy

Silniki rozruchowe

Możliwości

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. posiadają ogromny potencjał rozwojowy i warunki by w przyszłości zapewnić kompletne wsparcie serwisowe jednostkom lotniczym sił zbrojnych RP.

Bardzo nowoczesne wydziały: galwaniczny, natryskiwania plazmowego, jedna z najnowocześniejszych na świecie stacja prób silników odrzutowych oraz wykwalifikowany i doświadczony personel techniczny i inżynierski zapewnią kompleksowe wsparcie przy obsłudze najnowszej generacji napędów lotniczych, w które wyposażone będą nowe samoloty i śmigłowce, których zakup planuje się w ramach programów modernizacji technicznej Polskich Sił Zbrojnych.

Firma, poprzez usługi wymienione wyżej, a także w zakresie: produkcji, napraw, diagnostyki części i podzespołów lotniczych oraz wyposażenia pomocniczego, jest w stanie świadczyć także usługi dla lotnictwa cywilnego.

Status

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 Spółka Akcyjna są spółką, powstałą z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 w Spółkę Akcyjną na podstawie aktu komercjalizacji Ministra Skarbu Państwa z dnia 26 października 2007r., w trybie art. 4 ust.1 pkt 1 w zw. z art. 3 ust. 1 Ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji.

Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał własny Spółki wynosi 54.000.000.00 zł wpłacony w całości.

NR KRS – 0000295379
REGON – 000173309
NIP – 525-00-07-247

Jesteśmy częścią koncernu PGZ S.A.

ponad
0
spółek
ponad
0
zatrudnionych w spółkach Grupy
ponad
0
mld
złotych rocznych obrotów